JAK VYPNOUT?

Čas od času se cítíme vyčerpaní a víme, že bychom si potřebovali odpočinout a tak nějak vlastně vypnout. Jenže máte toho moc. V práci. Doma. A to je právě ten správný okamžik se na chvíli zastavit a uvědomit si, co je pro vás důležité. Ano v domácnosti musíme mít uklizeno, čisto… V práci musíte udělat důležité věci, které stále odkládáte, máte moc věcí a málo času. Potom se kvůli tomu stresujete, nejste v pohodě.

 

Já jsem třeba ten člověk, který je docela velký stresař, a vlastně se každým dnem učím být více v klidu. Neříkám, že mi to jde samo, ale učený z nebe nespadl. Takže se učím každý každičký den být trošku více v pohodě.

 

Ale chci vám proto dát nějaké tipy jak vypnout, abyste byli více v pohodě i vy. Protože zdraví je to nejdůležitější a stres mu teda moc nepřidá. Naopak. To ale asi každý víme.

Vím, že je hrozně důležité si čas od času odpočinout – prostě odjeďte někam na víkend, nebo na pár dní. Ani nemusíte jezdit nikam daleko, důležitější je, abyste byli pryč z domova, protože doma máte stále ty myšlenky, že musíte umýt nádobí, uvařit oběd, večeři. Když už máte tu chvilku, tak chcete umýt okna, umýt podlahu nebo vyprat prádlo. Ty myšlenky, které vás nenechají chvíli být. Takže důležitým krokem proto, abyste si doopravdy odpočinuli, je odjet pryč.

Zkuste chodit na procházky, protože ta příroda je magická, je tak krásná, že zapomenete na všechny strasti a problémy, a budete se jen usmívat. Jen tak, protože chcete, protože jste v pohodě. A smích je důležitý. Moc.

Nemusíte nic vařit, protože si na jídlo zajdete někam do restaurace, takže ten čas můžete využít jinak – lépe. Věnujte ho partnerovi, povídejte si, zajděte si do sauny, do bazénu, vířivky, nebo čtěte oblíbenou knihu, na kterou se už chystáte pár týdnů, měsíců. Nebo jen tak ležte, buďte. Sami sebou. Protože to je nejvíc.

 

Vím, že každý vypne jinak – někdo si jde zaběhat, zacvičit, jiný vypne tím, že umyje okna v celém bytě. Ale jen tím chci říct, udělejte si čas sami na sebe – na partnera a relaxujte jak fyzicky, tak psychicky.

 

Milujte se, mějte se rádi, buďte šťastní za všechno co máte a hlavně buďte sami sebou ♥

 

 

2 thoughts on “JAK VYPNOUT?

  1. Nemusíte nič variť, lebo si na jedlo zájdete do reštaurácie, no to mi nepríde práve bežné riešenie, ale pracujúci ľudia to tak možno robia, minimálne v mestách 🙂 Ono aj varenie môže byť forma relaxu, mňa napríklad baví variť, rada si nájdem a vyskúšam nejaký nový recept 🙂
    Každopádne súhlasím s tvojimi tipmi, človek by mal využívať svoj čas nielen na prácu a povinnosti, ale aj na oddych a zábavu či už niekde vonku alebo pri čítaní dobrej knihy 🙂

    1. Já to myslela tak, že samozřejmě se dá odpočinout i doma, a klidně i tím vařením, i mě vaření baví, ale když si chci opravdu odpočinout – jako vypnout, tak vím, že je lepší odjet někam, kde tyhle denní věci dělat nemusím 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.