VÁNOCE- KLID X STRES

Vánoční svátky by měly být svátky klidu, lásky a rodinné pohody…přesto ale podle psychologů až 80 % lidí trpí již měsíc před Štědrým dnem stresem či dokonce depresí.
Proč nás tolik trápí vánoční stres? Je to jednoduché: toužíme po dokonalosti, chceme vyhovět celé rodině, dodržet tradice, mít uklizeno, napečeno, navařeno, prostě toužíme po dokonalé vánoční atmosféře, která existuje jen na televizních obrazovkách. K tomu, abychom toho docílili, nemáme tolik času.

A jak dosáhnout pohody? 

Můžeme začít péct cukroví již od konce listopadu, nakupovat dárky po celý rok, ale řekněme si upřímně, většina z nás to řeší pravidelně až na poslední chvíli. Nemusíme mít vše dokonalé, hlavní je si odpočinout a vychutnat si Vánoční atmosféry.
Uklízíme, čistíme, leštíme, jako bychom chtěli jíst z podlahy. Všeho s mírou, k čemu nám bude vygruntovaný byt, když sami budeme na pokraji sil.
Organizujte si dopředu, co vše potřebujete stihnout. Dárky, které chcete darovat si sepište, i obchody, ve kterých to budete kupovat. Nakupujte dříve než na poslední chvíli, tím nebudete tolik ve stresu a navíc se nebudete muset prodírat mezi “miliony” lidmi. Pokud nemáte rádi davy lidí a celkově nakupování v kamenných obchodech, nevadí. Nakupujte přes eshopy. V klidu z domova.
Proč zbytečně péct 12 druhů cukroví, když našim dětem a manželovi chutnají čtyři druhy? Letos upečte jen to cukroví, které máte opravdu nejraději.
Nestihli jste umýt okna? Venku stejně bude pršet a sněžit, takže to bude ve finále jedno.
Pokud se stresujete, že Vám nevyjdou finance, opět nezoufejte. Co takhle vyrobit Vánoční dárky sami doma. Je to levné, rychlé a hlavně od srdce. Vždyť Vánoce vůbec nejsou o dárcích, jsou o tom, aby rodina, blízcí byli pohromadě, měli se rádi a užívali si společných chvil.

Čas adventu je čas pohody a těšení se na Vánoce samotné. Tak tento čas nepromrhejte tím, že se budete stresovat. Užívejte si pohody. Kdy jindy, než na Vánoce bychom měli být v klidu:)

KRÁSNÉ PŘEDVÁNOČNÍ DNY ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.